Ponosni smo na številne nagrade, ki so jih prejele posamezne uprizoritve ali njihovi ustvarjalci, kar je dokaz naše predanosti odličnosti v umetnosti.

2023

Lepa Vida Staše Prah
Nagrada za odrsko glasbo (Marjan Nečak)

4. Festival drame in gledališča balkanskega kulturnega prostora Gledališče na razpotju, Niš (RS)

2022

Blaž Popovski
Nagrada za najboljšega mladega igralca za vlogo Vladana v uprizoritvi Jugoslavija, moja dežela

39. Internacionalni teatarski susreti Brčko distrikta BiH

Jugoslavija, moja dežela Gorana Vojnovića
Nagrada Viminacium Maximus za najboljšo predstavo v celoti

4. Viminacium fest, Požarevac (RS)

Aleksandar Stojković
Igralec večera po izboru občinstva

4. Viminacium fest, Požarevac (RS)

Boris Šavija
Nagrada za najboljšega igralca za vlogo Nedeljka v uprizoritvi Jugoslavija, moja dežela

24. festival Theatre Fest »Petar Kočić«, Banjaluka (BA)

Andrej Vrhovnik
Nagrada Tantadruj za poseben dosežek za kostumografijo uprizoritve Ptičja fama

Festival Tantadruj

Koper, 24.05.2016
GledaliöËe Koper, Slovesna podelitev primorske gledaliöke nagrade tantadruj, 
Za igralsko stvaritev je bil nagrajen Rok Matek za vlogo Marije v predstavi Trio, za gledaliöki doseûek pa ustvarjalna ekipa iste predstave, nastale v produkciji GledaliöËa Koper. Za ûivljenjsko delo je tantadruja dobil Boris Cavazza.

2021

Jugoslavija, moja dežela Gorana Vojnovića
Nagrada tantadruj za predstavo v celoti

Festival Tantadruj

Jugoslavija, moja dežela Gorana Vojnovića
Nagrada tantadruj za predstavo v celoti

8. Ambientalni gledališki festival Novi tvrđava teatar, Čortanovci (RS)

Boris Šavija
Nagrada za najboljšo moško vlogo za vlogo Nedeljka v uprizoritvi Jugoslavija, moja dežela

8. Ambientalni gledališki festival Novi tvrđava teatar, Čortanovci (RS)

Jugoslavija, moja dežela Gorana Vojnovića
Nagrada za najboljšo predstavo v celoti

40. festival Pozorišne/Kazališne igre BiH, Jajce (BiH)

Marko Misirača
Nagrada za najboljšo predstavo v celoti

40. festival Pozorišne/Kazališne igre BiH, Jajce (BiH)

Boris Šavija
Nagrada za igro za vlogo Nedeljka v uprizoritvi Jugoslavija, moja dežela

40. festival Pozorišne/Kazališne igre BiH, Jajce (BiH)

Miljka Brđanin
Nagrada za igro za vlogo Medihe v uprizoritvi Jugoslavija, moja dežela

40. festival Pozorišne/Kazališne igre BiH, Jajce (BiH)

Tutošomato Iztoka Mlakarja
Žlahtna komedija po izboru občinstva

29. festival Dnevi komedije, Celje

2020

Festival gledaliških predstav za mularijo Pri svetilniku
Priznanje Mestne občine Koper za desetletno uspešno širjenje gledališke umetnosti in kulture med najmlajše ter učinkovito povezovanje vzgojno-izobraževalnih institucij širše regije.
Gledališče Koper

Zahvalna listina predsednika RS Boruta Pahorja za dosežke v razvoju uprizoritvenih umetnosti in vidne uspehe pri negovanju gledališke kulture med mladimi.

Svetilnik, občasnik za mlade zanesenjake

Priznanje z veliko plaketo Mestne občine Koper za pomemben prispevek k spoznavanju in širjenju gledališke, dediščinske in umetnostne vsebine istrskih mest in zaledja med učenci drugega triletja osnovnih šol.

Ekipa pod vodstvom režiserja Jake Ivanca in dramaturginje Ire Ratej
Nagrada tantadruj za (ne)vidni dosežek za niz spletnih bralnih uprizoritev Cankarjevih dram v projektu Gledališče za maturo

2019

Judit László
Posebna nagrada za mlado igralko za vlogo Giannine, mlade kmetice v uprizoritvi Ventilator

6. festival Novi tvrđava teatar, Novi Sad (RS)

Katja Pegan
Diploma za iniciativo o mediteranskem gledališču kot skupni platformi gledališč, ki delujejo na Jadranu

20. Mednarodni festival komornega gledališča Zlati lev, Umag (HR)

Katja Pegan
Nagrada Tantadruj za življenjsko delo

Festival Tantadruj

Kraljica mati Manlia Santanellija
Nagrada Tantadruj za gledališki dosežek 2018/2019

Festival Tantadruj

2018

Dušan Mlakar
Nagrada za režijo uprizoritve Zadnje lune

13. mednarodni gledališki festival JoakimInterFest, Kragujevac (RS)

Boris Cavazza
Nagrada za igro v uprizoritvi Zadnje lune

13. mednarodni gledališki festival JoakimInterFest, Kragujevac (RS)

Voranc Kumar, Alan Hranitelj, Jaka Varmuž
Nagrada za vizualno podobo predstave Zadnje lune

13. mednarodni gledališki festival JoakimInterFest, Kragujevac (RS)

Kekec Josipa Vandota in Renate Vidič
Nagrada zlata pika za najboljšo festivalsko predstavo

29. Pikin festival, Velenje

Tjaša Hrovat
Nagrada za najboljšega igralca / igralko za vloge
Tinke, Mojce in Kosobrina v Kekcu Josipa Vandota in
Renate Vidič

29. Pikin festival, Velenje

Barufe Carla Goldonija in Predraga Lucića
Nagrada za najboljšo festivalsko predstavo

5. festival Novi tvrđava teatar, Novi Sad (RS)

Nataša Barbara Gračner
Grand prix za vlogo Regine v Santanellijevi igri Kraljica mati

19. Mednarodni festival komornega gledališča Zlati lev, Umag (HR)

Barufe Carla Goldonija in Predraga Lucića
Grand Prix Večernega lista za najboljšo predstavo v celoti

Festival 42. Dnevi satire Fadila Hadžića, Zagreb

Kristijan Guček
Igralska nagrada za vlogo Đovanina v uprizoritvi Barufe

Festival 42. Dnevi satire Fadila Hadžića, Zagreb

Barufe Carla Goldonija in Predraga Lucića
Nagrada Primorskega dnevnika

Primorski dnevnik

Boris Cavazza
Zlati red za zasluge

Za izjemen ustvarjalni opus, s katerim je v zadnjih petih desetletjih odločilno zaznamoval slovenski gledališki in filmski prostor, ter za predano pedagoško delo na Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo.

Marjuta Slamič
Nagrada Tantadruj za igralsko stvaritev 2017/2018 in za vlogo Paškue v Goldoni – Lucićevih Barufah

Festival Tantadruj

Barufe Carla Goldonija in Predraga Lucića
Nagrada tantadruj za gledališki dosežek

Festival Tantadruj

Uroš Smolej za vlogo Župnika v Traču Gašperja Tiča in Davorja Hercega
Žlahtni komedijant

27. festival Dnevi Komedije, Celje

Iva Krajnc Bagola za vlogo Hero v Traču Gašperja Tiča in Davorja Hercega
Žlahtni komedijant

27. festival Dnevi Komedije, Celje

Trač Gašperja Tiča in Davorja Hercega
Žlahtna komedija

27. festival Dnevi Komedije, Celje

Rok Matek
Priznanje Antona Aškerca Občine Laško za dolgoletno uspešno delovanje na področju kulture

Občina Laško

2017

Gorazd Žilavec
Nagrada za najboljšega igralca za vloge, odigrane v Živalskih novicah Primoža Suhodolčana

28. Pikin festival, Velenje

Živalske novice Primoža Suhodolčana
Nagrada zlata pika za najboljšo predstavo

28. Pikin festival, Velenje

2016

Barbara Podlogar za uprizoritev Kdo se boji Virginie Woolf? Edwarda Albeeja
Nagrada za najboljšo kostumografijo

1. festival Dnevi Jurislava Korenića, Sarajevo (BIH)

Boris Cavazza
Posebno priznanje za dosežke v filmski umetnosti

12. mednarodni filmski festivali AsterFest, Strumica (MK)

Boris Cavazza
Nagrada Tantadruj za življenjsko delo

Festival Tantadruj

Rok Matek za vlogo Marije v Triu Gašperja Tiča
Nagrada Tantadruj za igralsko stvaritev

Festival Tantadruj

Ustvarjalci uprizoritve Trio Gašperja Tiča
Nagrada Tantadruj za gledališki dosežek

Festival Tantadruj

Iztok Mlakar za vlogo Hudiča v Pašjonu Iztoka Mlakarja (Gledališče Koper in SNG Nova Gorica)
Žlahtni komedijant

25. festival Dnevi komedije, Celje

2015

Gašper Tič za vlogo Oberlajtnanta Lukaša v Švejku Colina Teevana (Gledališče Koper in Mestno gledališče ljubljansko)
Žlahtni komedijant

25. festival Dnevi komedije, Celje

2014

Noč bogov Mirana Gavrana
Nagrada za najboljšo predstavo

5. mednarodni festivali malih odrov, Kikinda (RS)

2013

Lara Jankovič Za vlogo Diane v Filumeni Marturano Eduarda De Filippa (Gledališče Koper in SNG Nova Gorica), Eve v Parole, parole Alda Nicolaja ter za vlogo Carmele v Ay, Carmela! Joséja Sanchisa Sinisterre (Gledališče Koper in Pozorište Atelje 212, Beograd)
Nagrada Tantadruj za igralske stvaritve

Festival Tantadruj

2012

Romeo & Julija po motivih Williama Shakespeara
Velika nagrada festivala (Grand prix)

10. TIBA (Teatarska Internacionalna Beogradska Avantura) festival, Beograd (RS)

Ivo Barišič za vlogo Boga v Sljehrniku Iztoka Mlakarja (Gledališče Koper in SNG Nova Gorica)
Nagrada Tantadruj za igralske stvaritve

Festival Tantadruj

Iztok Mlakar za dramski besedili Duohtar pod mus! in Sljehrnik ter za vlogi, odigrani v uprizoritvi teh dveh besedil (Gledališče Koper in SNG Nova Gorica)
Nagrada Prešernovega sklada

Prešernovega sklad Republike Slovenije

2011

Igor Štamulak za vlogo Gašperja v Groznem Gašperju Tamare Matevc (Gledališče Koper in SNG Nova Gorica)
Nagrada zlata paličica za najboljšo moško vlogo

14. festival Zlata paličica, Ljubljana

Jaša Jamnik za režijo Groznega Gašperja Tamare Matevc (Gledališče Koper in SNG Nova Gorica)
Nagrada zlata paličica za režijo

14. festival Zlata paličica, Ljubljana

Gorazd Žilavec, Mojca Fatur, Ajda Toman, Rok Matek za vloge v Podžigu Jeroena van den Berga
Nagrada za kolektivno igro v Podžigu Jeroena van den Berga

2. mednarodni festival malih odrov, Kikinda (RS)

Podžig Jeroena van den Berga
Nagrada za estetsko oblikovanje predstave

2. mednarodni festival malih odrov, Kikinda (RS)

Poslednji termina(l)tor Tamare Matevc in Borisa Kobala
Žlahtna komedija po izboru občinstva

20. festival Dnevi komedije, Celje

2010

Saša Pavček za vloge v uprizoritvah Gledališča Koper – v Krčmarici Mirandolini Carla Goldonija in v Gospe ministrici Branislava Nušića (Gledališče Koper in SNG Nova Gorica)
Kocjančičeva nagrada za ohranjanje jezikovnega izročila in jezika slovenske Istre
Mojca Fatur za vlogo Eugenie v Chicchignolu Ettoreja Petrolinija
Žlahtna komedijantka

19. festival Dnevi komedije, Celje

Boris Cavazza za režijo Chicchignole Ettoreja Petrolinija
Žlahtni režiser

19. festival Dnevi komedije, Celje

Chicchignola Ettoreja Petrolinija
Žlahtna komedija

19. festival Dnevi komedije, Celje

Gorazd Žilavec za vlogo Egista v Chicchignolu Ettoreja Petrolinija
Komedijant večera

19. festival Dnevi komedije, Celje

2009

Primož Pirnat za vlogo Filatelista v uprizoritvi Znamke, nakar še Emilija Dušana Jovanovića
Nagrada Sklada Staneta Severja
Naočnik in Očalnik na počitnicah po motivih Leopolda Suhodolčana
Nagrada za najboljšo festivalsko predstavo v celoti

13. festival Zlata paličica, Ljubljana

Saša Pavček za vlogo Ane Živane Tavčar Simčič v Gospe ministrici Branislava Nušića (Gledališče Koper in SNG Nova Gorica)
Žlahtna komedijantka

18. festival Dnevi komedije, Celje

Dušan Jovanović za režijo Gospe ministrice Branislava Nušića (Gledališče Koper in SNG Nova Gorica)
Žlahtni režiser

18. festival Dnevi komedije, Celje

2008

Valter Dragan za vlogo Vojca Pujška v monodrami Za znoret Zorana Hočevarja
Nagrada za interpretacijo

7. festival Monodrama, Ptuj

Don Kihot Mihaila A. Bulgakova
Nagrada satir za uprizoritev

5. Slovenski festival komornega gledališča SKUP, Ptuj

Iztok Mlakar za vlogo Sganarela v uprizoritvi Duohtar pod mus! Iztoka Mlakarja (Gledališče Koper in SNG Nova Gorica)
Žlahtni komedijant

17. festival Dnevi komedije, Celje

Duohtar pod mus! Iztoka Mlakarja (Gledališče Koper in SNG Nova Gorica)
Žlahtna komedija po izboru občinstva

17. festival Dnevi komedije, Celje

Duohtar pod mus! Iztoka Mlakarja (Gledališče Koper in SNG Nova Gorica)
Najvišja ocena občinstva

38. teden slovenske drame, Kranj

2007

Katja Pegan
Občinsko priznanje 15. maj za večletno ustvarjalno in aktivno delovanje na področju gledališke dejavnosti ter za prispevek k razvoju kulturnega življenja Kopra

Mestna občina Koper

Ana Matijević za Špansko princesko Nine Kokelj
Nagrada zlata paličica za kostumografijo

13. festival Zlata paličica, Ljubljana

2006

Peter Musevski za vlogo Ojdipusa v uprizoritvi Kralj Ojdipus Sofoklesa (Gledališče Koper in PG Kranj)
Priznanje ZDUS za igralske dosežke v letu 2005

ZDUS

2005

Aldo Kumar za glasbo igre Kralj Ojdipus Sofoklesa (Gledališče Koper in Prešernovo gledališče Kranj)
Nagrada za glasbo

40. Borštnikovo srečanje, Maribor

Damijan Cavazza in Gregor Lorenci za uprizoritev Mavrična ribica, na pomoč! Marcusa Pfisterja, Katje Pegan in Vesne Marie Maher
Nagrada za likovno podobo predstave

11. festival Zlata paličica, Ljubljana

Gašper Jarni za vlogo Simona v Mali prodajalni groze Howarda Ashmana in Alena Menkena
Nagrada za likovno podobo predstave

14. festival Dnevi komedije, Celje

2004

Gledališče Koper
Priznanje Mestne občine Koper za ponovno oživitev profesionalnega gledališkega dela na Obali

Mestna občina Koper

Boris Cavazza za vlogo Johna Plunketta v Dublinski zgodbi Conorja McPhersona
Nagrada za izjemen igralski dosežek

4. Slovenski festival komornega gledališča SKUP Ptuj

Dublinska zgodba Conorja McPhersona
Velika nagrada občinstva za najboljšo uprizoritev

4. Slovenski festival komornega gledališča SKUP Ptuj

2003

Saša Pavček za vlogo Mirandoline v Krčmarici Mirandolini Carla Goldonija
Žlahtna komedijantka

12. festival Dnevi komedije, Celje